Одржана Конференција „Предузетништво из женског угла“ у оквиру пројекта “Спаце4Wомен: Закорачимо у свет нових идеја“
11. децембра у Ректорату Универзитета у Новом Саду одржана је Конференција „Предузетништво из женског угла“ која је организована у оквиру пројекта “Спаце4Wомен: Закорачимо у свет нових идеја“. Конференција представља финалну активност у оквиру иницијативе Спаце4Wомен за 2019. годину која је покренута од стране Студентске асоцијације Универзитета у Новом Саду и Града Новог Сада-Градске управе за привреду, а под покровитељством Кабинета министра за иновације и технолошки развој Републике Србије. Иницијатива Спаце4Wомен резултат је рада једног искреног, посвећеног и ентузијастичног тима чија је жеља да кроз своје активности подстакне младе жене да буду иновативне и да закораче у свет предузетништва.
На свечаном отварању присутнима су се обратили координаторка пројекта Данијела Ћирић, в.д. начелника за Градску управу за привреду Саша Билиновић и саветник министра за иновације и технилошки развој Републике Србије проф. др. Бојан Лалић.
Конференција је организована је са циљем да се младима представе успешне и инспиративне приче, које им могу бити мотивација и подстрек на путу личног и професионалног развоја. Посетиоци су имали прилику да кроз кроз сегменте Приче о успеху и панел Предузетништво из женског угла чују искуства успешних жена из земље и региона која им могу бити мотивација и подстрек на путу свог личног и професионалног развоја и то: Др. Драгану Ђермановић – председницу ПЦГ групе, предузетницу и саветницу на пољу дигиталне трансформације, Др Сању Поповић Пантић – председницу Удружења пословних жена Србије и националног консултанта за питања развоја женског предузетништва, Гаиу Монтелатици – суоснивачицу Импацт Хуб-а Београд, Олгу Мирковић Максимовић – експерта у области дигиталне трансформације и члана групе за образовање Иницијативе „Дигитална Србија“, Биљану Ждрале – суоснивачицу стартапа Боостоwски и сувласницу српског огранка највеће светске консултантске куће Мерцури Интернатионал, Мартину Анђелковић – власницу маркетиншке агенције Снајка де Мадре, предузетницу и предавача из области оглашавања на друштвеним мрежама, Теу и Миу Стојановић, Сару Петровић, Софију Тешић и Вишњу Жигић – идејне творце пројекта „Надмудри Питагору“. Посетиоци су такође имали прилику да присуствују финалу такмичења Спаце4Wомен у којем су шест најбољих тимова са Универзитета у Новом Саду представили своје иновативне идеје пред жиријем.
[kadence_gallery id=”2721″]